www.tomas-trapl.cz - klikni pro zvětšení

TOMÁŠ TRAPL

aktualizováno 06/2020

 

Vystudoval operní zpěv (Konzervatoř v Praze, HAMU).


Svou uměleckou dráhu začal roku 1986 s jazzovým vokálním souborem Dobrý večer Quintet, s art-rockovou kapelou Beatover a se „šramlem“ Pražský pouťový orchestr.
Deset let účinkoval v divadle SEMAFOR v muzikálech Jiřího Suchého např. Výhybka, Kytice, Nižnij Novgorod aj.


Jako člen mezinárodní společnosti Artists for Prague ztvárnil v angličtině hlavní role v muzikálech The Fantasticks (Matt), Pippin (Pippin), A Christmas Carol aj.


Od roku 1992 vystupuje v pražských muzikálech: Les Misérables (Enjolras), Pěna dní (Chick), Klaun (Junior), Jesus Christ Superstar (Jidáš), Benzín a mejkap (Jim), Dracula (Kněz nebo Šašek-sluha-profesor), Hamlet (hrobník), Krysař (Osud), Kleopatra (Ptolemaios nebo Octavian), Galileo (otec Inchofer), Tři mušketýři (kardinál Richelieu), Tajemství (Martin), Miss Saigon (John), Angelika (Desgrez), Golem (Mordechaj), Carmen (Zuniga), Mona Lisa (Soderini), Tajemství Zlatého Draka (Merkurius), Baron Prášil (Wilcox), Je třeba zabít Davida (Mistr/Satan/Terorista/Ceasar), Kat Mydlář (Adam/Ferdinand Vaňura), Quasimodo (Quasimodo), Hamlet (principál/hrobník), Klíč králů (Strig), Mam´zelle Nitouche (Loriot), Casanova (Bednář), Nezemřela jsem (otec), Adam a Eva (Lucifer, Jofiel), Mamma Mia! (Harry), Romeo a Julie (Kapulet), Mefisto (Dragonetti), Sestra v akci (Curtis), Doktor Ox (Hudelson), Muž se železnou maskou (Fouquet), Tarzan (Porter), ...


Daboval mnoho postav ve většině kreslených seriálů Walta Disneyho: Lví král I., II. III. (Timon), Pocahontas, Alenka v říši divů, Zvoník u Matky Boží I., II. (Quasimodo), Goofy na výletě (Goofy), Labutí princezna (princ), Princ egyptský (Mojžíš), Medvídek Pú (Tygr), Popelka, Timon & Pumba, Příšerky s.r.o. (Mike Wasowski), Na vlásku aj.

 

V letech 1996 - 2006 byl frontmanem rockové skupiny DOLMEN.

 

V letech 2007-2009 hostoval v Národním divadle v jazzové opeře Dobře placená procházka (Suchý/Šlitr) , kterou režíroval Miloš Forman.

 

Od roku 1998 působí také jako pedagog na hereckém oddělení Konzervatoře v Praze, kde učí interpretaci a zpěv a kde též vyprodukoval absolventská představení Dobře placená procházka, Kancelář, Výprodej, Kytice, na kterých se i autorsky podílel. Hudebně se též podílel na dalších představeních (Muž sedmi sester, Léto a dým, Oidipus Rex, Žádná - celá - nekonečno, Malované na skle, Roztomilý člověk, Baron ve větvích, Nebezpečné vztahy, K pošeptání, Balada pro banditu, Krvavá Henrietta, Helgův život).


Od roku 2012 učí jako externista i na pražské DAMU.

 

V roce 2009 se zúčastnil televizní soutěže DUETY, KDYŽ HVĚZDY ZPÍVAJÍ, kde v tandemu s herečkou Janou Bouškovou vybojovali bronzovou pozici.